4.5 miljoni reklāmu rādījumu

Veiksmes stāsts

P5 Hits

p5 hits real png

Uzņēmums

P4 Group ir daļa no Ziemeļvalstu vadošā izklaides pakalpojumu sniedzēja, Viaplay Group.

Industrija

Mediji

Uzņēmuma izmērs

1700+ darbinieku ViaPlay Group

Uzdevums

Veicināt uzņēmuma atpazīstamību ar sociālo tīklu reklāmu palīdzību.

Ilgums

4 nedēļas

Atpazīstamības veicināšanas kampaņa

Frokostshowet ir P5 Hits ikrīta šovs, kas apvieno jaunākās ziņas, hitus un izklaidi.  

Klients

P5 Hits ir viena no P4 Group radio stacijām, kas savukārt, ir daļa no uzņēmuma ViaPlay Group. Miljoniem cilvēku ik dienas izmanto viņu straumēšanas pakalpojumus, TV kanālus un radio stacijas. 

 

Uzņēmums lepojas ar lieliska pakalpojuma nodrošināšanu un, pēc viņu teiktā, sniedz labāko hitu klausīšanās pieredzi, labākās programmas un šovus. P4 group galvenais mērķis ir izklaidēt klausītājus, taču, tajā pašā laikā viņi neaizmirst par atbildīgu biznesa lēmumu pieņemšanu un realizēšanu, kā arī liek uzsvaru uz sasvstarpēji atbildīgu sadarbību ar klausītājiem, partneriem un darbiniekiem. 

 

P4 grupā ietilpst of P4 Radio Hele Norge, P5 Hits, P6 Rock, P7 Klem, P8 Pop, P9 Retro, P10 Country, NRJ Norge, un web radio kanāls P11 Bandit. 

Izaicinājums

P5 Hits vēlējās nonākt cilvēku acu priekšā, pastātīt un atgādināt viņiem par ikrīta šovu ”Frokostshowet”. Radio stacijas mērķis bija uzlabot atpazīstamību, kā arī piesaistīt jaunus klausītājus ar sociālo tīklu reklāmu palīdzību, novirzot tos uz piezemēšanās lapu ar informāciju par šovu un iespēju klausīties P5 Hits, kā arī uzinstalēt aplikāciju.

Risinājums

Lai sasniegtu uzņēmuma mērķauditoriju un veicinātu atpazīstamību, tika izlemts izmantot gan Facebook reklāmu platformu, gan Snapchat. Facebook platforma šajā gadījumā deva piekļuvi 4.8 miljonu lietotāju lielai auditorijai Norvēģijā, kas lieto Instagram un Facebook. Savukārt, Snapchat tika izvēlēts, lai sasniegtu jaunāku auditoriju, kā arī izmantotu platformas unikālās iespējas atpazīstamības veicināšanā ar Unskippable Ads

P4 Logo (2)

P4 Group

Atpazīstamības veicināšana Norvēģijā

 
Reklāmu vizuālais saturs

Reklāmās P5 tika izmantotas 3 dažādas versijas: 20, 10 un 6 sekunžu gari video. Šādas versijas tikai izstrādātas, lai varētu testēt un atrast efektīvāko video garumu P5 auditorijai, kā arī izmantot retargeting iespējas ar īsāka garuma video. Papildus iemesls vairāku versiju izveidei bija Snapchat Unskippable ads garuma ierobežojums - 6 sekundes.

 

Tā kā P5 Hits ikrīta šovu vada enerģisks un atraktīvs vadītāju, tādai pašai vajadzēja būt arī reklāmai. Tā sākas ar efektīvu hook (sejas izteiksme, skaņu efekti, teksti, runa), lai piesaistītu cilvēku uzmanību un apstādinātu no tālākas ritināšanas platformā. 

 

HubSpot Video
 
Video rezultātu salīdzinājums

Jāņem vērā, ka īsākie video tika rādīti tikai lietotājiem, kas bija iepriekš jau izrādījuši interesi garākajā (20 sekunžu) reklāmā. Garā reklāmas versija tika rādīta pilnīgi aukstai auditorijai, uzstādot tikai vecuma un lokācijas ierobežojumus (Open Broad Targeting).

Atvērtā, plašā (broad) auditorija, kura redzēja tikai 20s video, noskatījās mazāku tā daļu procentuāli, kā arī šo video mazāk cilvēku noskatījās līdz galam. Retargetinga reklāmas sasniedza labākus rezultātus, video pabeigšanas rādītājs 38% (10 sekunžu video) un 48% (6 sekunžu video). Retargetings kā koncepts ir atslēgas elements, lai cilvēki noskatītos video materiālu vairāk, ilgāk un vairākas reizes, uzlabojot frequency jeb rādīšanas biežumu nedēļā. Šis rādītājs ir īpaši svarīgs zīmola atpazīstamības kampaņās. 

Lai gan maksa par ThruPlay (video noskatīšanās līdz galam vai vismaz 15 sekundes) īsākiem video bija dārgāka mērķauditorijas izvēles dēļ, rezultāti norāda uz līdzsvaru starp dārgāku ThruPlay un labāku completion rate + percentage watched. Īsākās reklāmas ir dārgākas, taču tās efektīvāk sasniedz vēlamos rezultātus (video noskatīšanās līdz galam). 


Nākamie soļi, ko TRY spertu kampaņas rezultātu uzlabošanai ilgtermiņā ir testu veidošana ar dažādiem vizuālā materiāla elementiem, piedāvājumu, kā arī optimizētu saturu retargetinga auditorijai. Lai uzlabotu testu rezultātu ticamību un izdarītu kvalitatīvākus secinājumus, TRY salīdzinātu dažāda vizuālā satura efektivitāti vienas auditorijas ietvaros.

 

Facebook reklāmas

TRY uzstādīja kampaņu, izmantojot 3 dažādas auditorijas atlases iespējas. Plaša auditorija Norvēģijā, izmantoti tikai vecuma ierobežojumi, retargetings lietotājiem, kas redzējuši pusi no pirmās kategorijas reklāmām, retargetings lietotājiem, kas redzējuši 3 sekundes no pārējiem video. Iemesls šādai struktūrai ir efektīvi atlasīt lietotājus, kas ir potenciāli visvairāk ieinteresēti P5 Hits saturā un veicināt zīmola atpazīstamību viņu vidū. 

 

 

Kampaņas ietvaros reklāmas savāca vairāk kā 3 miljonu impresijas FB un Instagram platformās un sasniedza gandrīz 620 tūkstošus lietotāju.

 • 27% no šiem lietotājiem noskatījās reklāmu video līdz galam.
 • 30% no lietotājiem, kas noskatījās 20s video tika atkārtoti mērķēti ar retargetinga reklāmām.
 • Lietotājiem reklāmu saturs likās saistošs, balstoties uz faktu, ka 50.2% lietotāju noskatījās 20s reklāmu video līdz 50%.
 
Snapchat reklāmas

Snapchat platformā TRY izmantoja gan Unskippable reklāmas, gan Single Video reklāmas. Kampaņas ietvaros tika testēti un mainīti mērķauditorijas uzstādījumi, optimizācijas uzstādījumi, kā arī reklāmu tipi, lai atrastu efektīvāko veidu, kā nogādāt reklāmas ziņu lietotājiem. 

Rezultātā Snapchat reklāmas tika rādītās vairāk kā 1.4M reižu, kā arī kampaņas CPM bija atbilstoši etalonam Snapchat platformā Norvēģijā. 

 

 

 • 73% no lietotājiem, kas sāka skatīties reklāmu, noskatījās to pilnībā. Salīdzinot ar Facebook, Snapchat platformā lietotāji noskatījās video līdz galam gandrīz 3 reizes vairāk.
 • 78% lietotāju noskatījās Unskippable Ads līdz galam, tomēr šīm reklāmām ir ierobežota auditorija un dārgākas izmaksas. Tās ir efektīvas, taču dārgākas.

Kopumā Snapchat platforma un tās unikālā iespēja izveidot reklāmas, kuras nevar tikt izlaistas, atstāj pozitīvu iespaidu uz lietotājiem un zīmola atpazīstamības veicināšanu. 

 

Lasi detalizētu case study apskatu, kā arī TRY rekomendācijas, kā šāda veida kampaņas attīstīt un uzlabot, spiežot uz pogas zemāk!

Izmantotie reklāmu rīki

 • Facebook un Instagram Feed Video reklāmas - auditorijas uzmanības piesaistīšana ar video reklāmām platformu Feed izvietojumos.
 • Instagram Story reklāmas - pilna ekrāna,  visaptverošas story reklāmas, lai sasniegtu aktīvu auditoriju Instagram platformā.
 • Snapchat Single Video reklāmas - video reklāmas, lai sasniegtu lielāko pieejamo Snapchat auditorijas daļu.
 • Snapchat Unskippable reklāmas  - līdz 6 sekundēm garas reklāmas, kuras lietotāji nevar izlaist, tādējādi esot spiesti noskatīties visu video līdz galam. 

 

Rezultāti

P5 Hits reklāmu kampaņas veiksmīgi sasniedza auditoriju efektīvā biežumā, lai sekmētu labāku zīmola atpazīstamību. Kampaņas ietvaros mums izdevās sasniegt sekojošos rezultātus:

 • 4 534 716 P5 Hits reklāmu rādījumu lietotāju ekrānos.
 • 73% lietotāju Snapchat Unskippable Ads noskatījās pilnībā (jā, jo viņiem nebija izvēles), kas liecina, ka tas ir ļoti efektīvs zīmola atpazīstamības veicināšanas rīks, ja vien reklāmas tiek rādītas pietiekami ilgā intervālā un ieinteresētai auditorijai.
 • 665 032 ThruPlays jeb reizes, kad video tika atskaņoti vismaz 15 sekundes vai līdz galam.
 • 142 700 Facebook Estimated ad recall lift - aplēses skaitam, cik cilvēku no FB auditorijas atcerētos par P5 Hits reklāmām, ja tiem jautātu 2 dienas pēc to redzēšanas.

 

Uzzini, kas ir efektīvs frequency jeb reklāmu rādīšanas biežums vienam lietotājam nedēļas griezumā : Snapchat / Facebook

Komanda
Andris Verners

Andris Verners

Facebook Ads Manager

Sazinies ar mums!

Vēlies padzert kafiju un varbūt jaunu draugu?